W imieniu naszego partner crsg ps  zapraszamy na konferencję: Future Fashion Concepts

11.00 – 13:00 PANEL 1
O przemysłach kreatywnych w obszarze mody, prowadzenie dr Magdalena Małachowska, Wydział Wzornictwa AS w Szczecinie i Antoni Sobolewski CRSG

Moda się zmienia i to jest pewne. Podczas pierwszego panelu intryguje nas pytanie o to jaka dzisiaj jest moda w Polsce ? Wiemy już, że jest rozproszona, w zdecydowanej mierze ma charakter odtwórczy, właściwie sprzedaje się to co jest tanie, w 90% to mikro i małe firmy, wrażliwe na zmiany rynkowe. Nie ma między nimi więzi i relacji biznesowych. Sektor choć ma potencjał, nie rozwija się przegrywając z oddalonymi o setki kilometrów szwalniami na Tajwanie i w Wietnamie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę zrównoważone projektowanie okazuje się, że łańcuchy dostaw i wartości w biznesie zmienia się, ale bardzo powoli nie nadążając za tempem zmian w świecie. Efektem czego jest coraz więcej śmieci produkowanych przez branżę. Te wnioski i wiele innych w dyskusji zaproszonych gości.

W panelu wezmą udział Antoni Sobolewski (CSRG), Jarema Piekutowski (CRSG), Marcin Jabłoński ( Izba Przemysłowa, Mysłowice) oraz Magdalena Christofi (Moove)

Podczas wydarzenia udostępnimy link z uproszczonym raportem z wyników badań dot. sektora mody w Polsce, który będzie można pobrać bezpłatnie.

Przerwa 12:30-12:45

13:00 – 14:00 PANEL 2
Myślenie modą.
Prezentacje prac wykładowców i studentów z komentarzami i podsumowaniem Agaty Kiedrowicz, Wydział Wzornictwa AS w Szczecinie

Moda łączy obszar sztuki i rzemiosła, formy i funkcji: zapewnia schronienie i uwodzi symboliką. Jest papierkiem lakmusowym zmian w świecie: ekonomicznych, społecznych, emocjonalnych. Projektanci i projektantki potrafią „wyczuć” napięcia epoki i myśląc za pomocą projektowania, obrazują scenariusze przyszłości. Podczas dyskusji przyjrzymy się pracom studentek i studentów oraz pedagożek Katedry Projektowania Mody Wydziału Wzornictwa, Akademii Sztuki w Szczecinie reflektując nad nowymi kierunkami rozwoju mody jako obszaru na styku nowych technologii i potrzeb ciała.

W panelu wezmą udział wykładowcy Wydziału Wzornictwa Iga Węglińska, Anna Gregorczyk oraz studenci Maja Kopytko, Renata Ramola oraz Rafał Zakrzewski.

Przerwa 13:45 -14:00

14:00 – 15:00 PANEL 3
W jakich kierunkach zmierza moda? Prowadzenie Agnieszka Polkowska, Trendspot

Kryzys tylko pozornie powoduje spowolnienie. Zmiana dotychczasowych zasad gry najczęściej przyspiesza procesy, które były nieuniknione. Ten moment dobrze jest wykorzystać na refleksję nie tylko nad naszym podejściem do konsumpcji, ale i nowymi kierunkami, jakie wraz ze wspomnianą zmianą się otwierają. Nie jest tajemnicą, że branża mody należy do tych generujących ogromny ślad węglowy, w związku z czym stanowi jeden z największych poligonów doświadczalnych dla nowych idei, alternatywnych modeli projektowania, produkcji i dystrybucji. Jakie czynniki najmocniej wpłyną na kierunki rozwoju tego sektora i jakie fundamentalne oraz systemowe zmiany czekają na nas za zakrętem?

W panelu wezmą udział Iga Węglińska (Wydział Wzornictwa AS w Szczecinie), Sonia Kalandyk i Anna Pielesz (Problonde Studio), Monika Tomczyk (Media Dizajn)

Oprawa graficzna: Dawid Pik i Piotr Glura.

Konferencja jest dofinansowana ze środków MKIDN, w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych 2020 r

Zobacz również